زاهدان- رییس سازمان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: کپرزدایی و مقاوم سازی مدارس بزرگترین خدمت دولت نهم به مردم شهرستان زابلی است.
"ابراهیم اعتصام" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همت و تلاش مسوولان و عدالت محوری دولت نهم تمامی 56 مدرسه کپری این شهرستان جمع آوری و کلاس های درس استاندارد جایگزین آنها شده است.
وی افزود: نگاه مثبت دولت نهم به تقویت مباحث آموزشی باعث شده تا با افزایش اعتبارات عمرانی سرانه فضاهای آموزشی نیز افزایش یابد.
او ادامه داد: در سفرهای استانی دولت نهم به استان 73 طرح برای شهرستان زابلی مصوب شد که از این تعداد 47 طرح تکمیل و 26 طرح در حال اجرا و ساخت است.
اعتصام بیان کرد: شهرستان زابلی در 30 سال عمر نظام جمهوری اسلامی ایران توسعه شگرف یافته که غیر قابل بیان است.
به گفته وی، قبل از انقلاب این منطقه از بلوچستان نه تنها از برق، آب، تلفن و راه آسفالته محروم بود بلکه تنها 12 دبستان و یک راهنمایی داشت.
وی افزود: اکنون در این شهرستان 161 دبستان، 30 باب راهنمایی، 17 دبیرستان، مرکز پیش دانشگاهی و هنرستان وجود دارد.
رییس آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: این ها گوشه ای از خدمات ارزنده نظام است که باید رسانه ها به بهترین نحو آن ها را اطلاع رسانی کنند.
وی افزود: همچنین طرح روستا مرکزی با هدف انتقال دانش آموزان روستاهای دوردست با انعقاد قرار داد 31 میلیون ریال توسط بخش خصوصی انجام می شود.
اعتصام تاکید کرد: با تلاش معلمان این منطقه در سال گذشته 39 درصد دانش آموزان زابلی به مراکز آموزش عالی راه پیدا کرده اند.
به گزارش ایرنا ، اکنون 9 هزار و 290 دانش آموز در شهرستان زابلی به تحصیل اشغال
دارند.
شهرستان تازه تاسیس زابلی در جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده است

نوشته شده در تاریخ شنبه 9 بهمن 1389    | توسط: محمد نور اربابی    |    |
نظرات()